در مقاله ای از ادزر در مورد نحوه رتبه بندی تبلیغات در جستجوی گوگل صحبت کردیم حال زمان آن رسیده است که بدانیم دلیل شکست تبلیغات کلیکی گوگل چیست و چگونه می توان آن ها را رفع و یا از بروز آن ها جلوگیری کرد.

گوگل ادز می تواند در گسترش کسب و کار شما به صورت آنلاین بسیار کمک کننده باشد اما در صورت انجام برخی اشتباهات نتیجه ای عکس را شاهد خواهید بود و ممکن است حتی متحمل ضرر هایی شوید. بنابراین برای ایجاد موفق کمپین های تبلیغاتی کلیکی گوگل باید نکاتی را در نظر داشته باشید. در ادامه ادزر تمامی مواردی که منجر به شکست تبلیغ شما می شود را به صورت مفصل شرح خواهد داد.

کلمات کلیدی صحیح و پر سرچ را انتخاب نکرده اید

جهت انتخاب کلمات کلیدی برای سایت می بایست مواردی را در نظر داشته باشید که مهم ترین آن ها توجه به نیاز اصلی کاربر در حوزه کسب و کاری شما است. بنابراین برای این که از بودجه تبلیغاتی خود نهایت استفاده را داشته باشید، باید از کلمات کلیدی استفاده کنید که کاربر را به مشتری تبدیل کرده و به میزان قابل توجهی فروش شما را بالا ببرد.

به تنظیمات کلمات کلیدی در ادوردز دقت کنید:

در google ads تنظیمات کلمه کلیدی به صورت پیش فرض روی  Broad Match (در این نوع در صورتی که کاربر غلط املایی داشته باشد، از لغت های هم معنی استفاده کرده باشد، جستجو هایی شبیه به کلمه کلیدی انتخابی شما را داشته باشد، تبلیغ شما نیز نشان داده خواهد شد.) است که این مورد پیشنهاد نمی شود زیرا که مشتریان خوبی را به سمت شما جذب نخواهد کرد. همچنین Phrase Match (این نوع شامل جستجو هایی می شود که شامل کلیدی در یک عبارت است و یا شامل مشتقات کلمه کلیدی در یک عبارت می شود.) نیز گزینه مناسبی نیست و سبب تبدیل کاربر به مشتری برای کسب و کار شما نخواهد شد.

کلمات کلیدی Exact Match شامل خود کلمه کلیدی و مشتقات آن است و ترتیب کلمه کلیدی دچار تغییر تغییر نخواهد شد. این نوع پایین ترین میزان نمایش را برای شما دارد اما شما شاهد بیشترین نرخ تبدیل کاربر به مشتری خواهید بود.

بنابراین سعی کنید کلمات کلیدی اضافی و غیر ضروری که برای شما نرخ تبدیل ندارد و تنها هزینه شما را مصرف می کند را حذف کنید و سرمایه گذاری اصلی خود را روی کلمات کلیدی با ارزش تر بگذارید.

انتخاب کلمات کلیدی صحیح و پر سرچ

متن تبلیغ گوگل خود را با صفحه لندینگ هماهنگ نکرده اید

هر کاربر با توجه به نیاز خود اقدام به سرچ در گوگل می کند و انتظار دارد نتایجی را مشاهده کند که مطابق با خواسته او باشد. در صورتی که عبارتی را سرچ کند و نتیجه ای غیر مرتبط به او نمایش داده شود، بدون شک روی آن لینک کلیک نخواهد کرد.

بنابراین سعی کنید متن آگهی، محتوای وب سایت و عبارتی که کاربر سرچ می کند، تماما یک هدف را دنبال کنند و مطابق با نیاز کاربر باشند.

هماهنگ کردن متن تبلیغ گوگل با صفحه لندینگ

بودجه اندکی را برای تبلیغات خود در نظر گرفته اید

برای کمپین های تبلیغاتی خود بودجه ای اندک را در نظر نگیرید تا تبلیغات شما به خوبی دیده شوند و کلیک های بیشتری را دریافت کنید. ما به شما پیشنهاد می کنیم که به جای آن که بودجه را به مرور افزایش دهید، بودجه اولیه خود را کمی بیشتر کنید تا به مرور و با آزمایش و بررسی بهترین کلمات کلیدی، متن آگهی و صفحات فرود خود را شناسایی کنید.

برای آگاهی از نحوه شارژ اکانت و بودجه تبلیغ در گوگل به این مقاله مراجعه کنید.

نا کافی بودن بودجه تبلیغاتی

تبلیغات خود را به خوبی مدیریت و بهینه سازی نکرده اید

گوگل ادز خود را پس از ایجاد به حال خود رها نکنید و مرتبا به صورت روزانه اقدام به بررسی و بهینه سازی اکانت تبلیغاتی خود کنید. سعی کنید اطلاعات خود را در زمینه مدیریت ادوردز افزایش دهید تا بتوانید از رقبای خود متمایز شوید، اتلاف هزینه های شما کاهش یابد و سود آوری بیشتری نصیب شما شود.

در مورد ساختار تبلیغات در گوگل ادز اطلاعات کافی را به دست آورید تا بهترین مدیریت را روی اکانت ادوردز خود پیاده سازی کنید.