الگوریتم گوگل پنگوئن در سال 2012 ایجاد شد و هدف اصلی آن مبارزه با وب سایت هایی است که از سئو کلاه سیاه استفاده می کنند و قصد دارند با محتوای بی کیفیت و لینک سازی اسپم به نتایج برتر برسند.

الگوریتم پنگوئن چه مواردی را مورد بررسی قرار می دهد؟

 پنگوئن گوگل برای مبارزه با لینک سازی های غیر طبیعی و یا اسپم و همچنین برای مبارزه با سایت هایی که قصد پر کردن صفحه با کلمات کلیدی را دارند، به وجود آمده است و به چنین سایت هایی اجازه رسیدن به رتبه های بالا در نتایج جستجو را نمی دهد.

لینک سازی خارجی اصولی:

بک لینک می تواند در رتبه بندی سایت بسیار موثر باشد اما توجه داشته باشید که لینک سازی خارجی در کنار داشتن سایتی معتبر که دارای صفحات متعدد، محتوای خوب، سیگنال های شبکه های اجتماعی، لینک داخلی اصولی و مانند این ها است می تواند در رتبه بندی سایت شما تاثیر گذار باشد.

بنابراین توجه داشته باشید که داشتن تعداد زیاد بک لینک برای سایت تنها کفایت نمی کند و باید تمامی موارد بالا را در کنار لینک سازی های خارجی داشته باشید تا از نظر الگوریتم penguin اسپم شناسایی نشوید. به عبارتی دیگر در ابتدا داخل سایت خود محتوای ارزشمند قرار دهید تا بتوانید برای آن ها اقدام به لینک ساختن کنید.

لینک سازی خارجی استاندارد

نوشتن اصولی متن های داخل سایت:

در استفاده از کلمات کلیدی در هر متن زیاده روی نکنید. در واقع باید بدانید که keyword stuffing کمکی به دریافت جایگاه بالا تر شما در گوگل نمی کند و برعکس می تواند نتیجه ای معکوس برای شما داشته باشد. علاوه بر آن که گوگل چنین متن هایی را نمی پسندد، هیچ کاربری نیز علاقه ای به خواندن چنین مطالبی که کلمات کلیدی بی دلیل و به کرات در جملات استفاده شده اند را ندارد.

نوشتن اصولی مقاله های سایت

بهینه سازی مناسب سایت:

در پیاده سازی اصول سئو محتاطانه پیش بروید و سایت را بیش از حد بهینه سازی نکنید. برای سایت های تازه تاسیس پیشنهاد می کنیم که تا چند ماه اول لینک سازی را انجام ندهید و سعی در تولید محتوای با کیفیت و افزایش صفحات سایت خود داشته باشید.

بهینه سازی وب سایت

الگوریتم پنگوئن سایت ها را چگونه جریمه می کند؟

در صورتی که تعداد زیادی لینک خریده اید، اقدام به تبادل لینک با تعداد بالا کرده اید، کلمات کلیدی را بیش از حد در صفحات سایت خود تکرار کرده اید و دیگر مواردی از این قبیل را انجام داده اید، می بایست منتظر پنالتی شدن وب سایت خود توسط گوگل پنگوئن باشید.

مجازات پنگوئن می تواند افت چند پله ای رتبه تا از ایندکس خارج کردن کامل صفحه از نتایج باشد. مجازات الگوریتم google penguin معمولا بر روی صفحه اصلی است اما روی زیر صفحات نیز می تواند تاثیر بگذارد، بدین صورت که تمامی صفحات وب سایت رتبه و جایگاه خود را داشته باشند و تنها صفحه مجازات شده رتبه خود را از دست بدهد.

بنابراین سایتی که توسط الگوریتم پنگوئن مجازات شده است در برخی کلمات کلیدی افت شدید ترافیک پیدا می کند، در برخی کلمات کلیدی دچار افت رتبه می شود و یا صفحه ای از سایت از ایندکس گوگل خارج می شود، همچنین در برخی موارد دیده شده است که صاحبان سایت در بخش Manual Action وب مستر پیغام لینک سازی غیر طبیعی را دریافت می کنند.

طریقه دیگر مجازات الگوریتم پنگوئن به این صورت است که برای مثال صفحه تماس با ما یا درباره ما را به جای صفحه اصلی و یا صفحه لندینگ شما نشان می دهد.

جریمه و مجازات الگوریتم پنگوئن

برای رفع مجازات الگوریتم گوگل پنگوئن باید چه کرد؟

برای رهایی از مجازات google penguin algorithm در ابتدا باید تمام بک لینک های سایت خود را مورد بررسی قرار دهید که برای این منظور می توانید از وب مستر سایت خود کمک بگیرید. تمامی دامنه های اسپم که به شما لینک داده اند را شناسایی کنید و از طریق disavow links آن ها را به گوگل معرفی کنید.

بیشتر بخوانید: