گوگل همیشه دوست دارد که بهترین نتایج را به کاربران خود نشان دهد تا حس خوب جستجو در کاربر ایجاد شود. گوگل برای این منظور الگوریتم مرغ مگس خوار را قرار داده است تا عبارت جستجو شده توسط کاربر را مورد بررسی قرار دهد و با درک مفهوم آن، بهترین و مرتبط ترین نتیجه را نمایش دهد.

معرفی الگوریتم مرغ مگس خوار توسط گوگل

مرغ مگس خوار Hummingbird در آگوست 2013 توسط گوگل معرفی شد که از جمله بهترین و با ارزش ترین الگوریتمی است که ارزش تکنیک سئو کلاه سفید را به میزان چشمگیری افزایش داد.

همان طور که می دانید مرغ مگس خوار پرنده ای است که دو ویژگی سرعت و دقت دارد بنابراین دلیل اصلی نام گذاری این الگوریتم، همین دو خصلت است زیرا که الگوریتم Hummingbird به سرعت و با دقت زیادی متن های سایت ها را مورد بررسی قرار می دهد، کلمات کلیدی، کلمات هم خانواده و کلمات مترادف را شناسایی می کند تا بهترین نتایج را در اختیار کاربران قرار دهد.

به صورت کلی جالب است بدانید که این الگوریتم مفاهیم را به خوبی درک می کند و تاثیر کلمات را بر یک دیگر به راحتی متوجه می شود. برای مثال هنگامی که سرچ می کنید (کیفیت شیر) و یا (سرعت شیر) به سادگی منظور شما را متوجه شده و نتایج مرتبط را نمایش می دهد.

معرفی الگوریتم مرغ مگس خوار توسط گوگل

بهبود سئوی سایت برای الگوریتم مرغ مگس خوار

مفهوم و کیفیت محتوا از اهمیت زیادی برخوردار است و از نظر مرغ مگس خوار محتوا باید مورد توجه کاربر قرار بگیرد و رضایت او را جلب کند. بنابراین شما با رعایت اصول و استاندارد های سئو به سادگی می توانید سایت خود را برای این الگوریتم بهینه سازی کنید که در ادامه تمام این موارد را برای شما بیان خواهیم کرد:

بهبود سئوی سایت برای الگوریتم مرغ مگس خوار

استفاده از کلمات کلیدی هم خانواده:

در زمان های گذشته برای دیده شدن در نتایج جستجو گوگل می بایست کلمات کلیدی هدف خود را چندین بار در متن خود تکرار می کردید اما امروزه با وجود این الگوریتم انجام این کار دیگر معنایی ندارد و گوگل صاحبان وب سایت ها را به نوشتن متن هایی با کلمات هم خانواده، مترادف و هم معنی و همچنین نوشتن عبارات توصیفی تشویق می کند. به عبارتی دیگر می توان گفت که امروزه تمامی وب سایت ها می بایست  به سمت مفهوم گرایی در تولید محتوا بروند.

استفاده از انکرتکست های مناسب:

انکرتکست بخشی از یک نوشته است که کاربر می تواند روی آن کلیک کند و به صفحه ای دیگر هدایت شود. در انتخاب انکرتکست های یک متن نهایت دقت را داشته باشید که با کلمه کلیدی هدف و محتوای شما در هماهنگی کامل باشد.

استفاده از نشانه گذاری های استاندارد:

با استفاده از کد های schema می توانید مفهوم صفحه سایت خود را به گوگل معرفی کنید که تاثیر قابل توجهی روی سئو و بهینه سازی وب سایت دارد زیرا که سبب می شود گوگل با سایت شما ارتباط بهتری برقرار کند و شما را در نتایج مرتبط با هدف کاربران نمایش دهد.

افزایش زمان حضور کاربر در سایت:

ساختار سایت خود را به صورتی قرار دهید که کاربران زمان بیشتری را در سایت شما بمانند. برای این منظور سعی کنید که مقاله ها تعداد کلمات متنوعی داشته باشند و تمامی آن ها کوتاه و یا طولانی نباشند و همچنین سعی کنید که از تصاویر داخل متون خود استفاده کنید.