سایت هایی که دارای پروتکل https هستند، نشانه امن بودن آن ها است. در صورتی که سایت فاقد ssl باشد، آیکون و پیغام not secure در مرورگر نمایش داده می شود. پروتکل امن https مزایای زیادی دارد که یکی از آن ها تاثیر در سئو سایت است.

مزیت https نسبت به http

1.سرعت بالا تر:

سایت هایی که دارای پروتکل http هستند، برای ایجاد ارتباط با سایت، پردازش اطلاعات و در نهایت دریافت اطلاعات می بایست 9 مرحله را طی کنند اما در صورتی که از https استفاده شده باشد در 7 مرحله تمامی این کار ها انجام می شود و همین موضوع سبب می شود که سرعت لود سایت افزایش پیدا کند.

2.امنیت بیشتر:

اطلاعات بسیار زیادی در وب سایت ها از طریق فرم های ورود، صفحه پرداخت پول و غیره در حال جا به جایی است که در چنین شرایطی استفاده از https سبب برقراری امنیت در سایت می شود زیرا در صورتی که از http استفاده شود، دزدی اطلاعات راحت تر انجام می شود و در اصطلاح می توان گفت که کار هک ساده تر صورت می گیرد. بنابراین با استفاده از پروتکل https می توانید اطلاعات را بین کاربر و سرور رمزگذاری کنید تا امنیت بالا تر برود.

3.بالا رفتن اعتماد کاربران:

سایت هایی که موارد امنیتی را رعایت کرده باشند، اعتماد کاربران را بهتر و بیشتر به سمت خود جذب می کنند زیرا کاربران حدالامکان از سایت هایی که مسائل امنیتی را رعایت نکرده باشند، دوری می کنند. بنابراین استفاده از ssl می تواند اعتماد بیشتر کاربرانتان را جلب کند.

4.بهبود سئو و رتبه سایت:

یکی از معیار های تاثیر گذار در رتبه بندی وب سایت ها توسط گوگل، بررسی وضعیت امنیت سایت و استفاده از پروتکل https است. بنابراین استفاده از ssl می تواند تاثیری مفید بر بهبود سئو و رتبه سایت بگذارد.

مزیت https نسبت به http گواهینامه ssl

اقدامات لازم برای تبدیل http سایت به https

در صورتی که قصد استفاده از ssl را دارید باید چند نکته را در نظر داشته باشید:

  1. در htaccess سایت خود می بایست، کد ریدایرکت http به https را قرار دهید.
  2. در صورتی که از وردپرس استفاده می کنید، باید در بخش تنظیمات و بخش همگانی، آدرس سایت را از http به https تغییر دهید.
  3. سایت خود را با https در وب مستر ثبت و معرفی کنید.
  4. فایل robots.txt و sitemap خود را بررسی کنید و سپس مجدد این فایل ها را در وب مستر معرفی کنید.

بیشتر بخوانید: