برای افزایش ترافیک ورودی به سایت و نمایش سایت در صفحه اول گوگل بر اساس کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود دو راه پیش روی شما وجود دارد:

  1. انجام سئو سایت و بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو. (SEO)
  2. انجام تبلیغات در گوگل ادوردز. (google ads)

این دو روش شباهت ها و تفاوت هایی با یک دیگر دارند که در برخی شرایط می بایست از هر دوی این روش به صورت همزمان استفاده کنید اما در برخی شرایط دیگر می بایست از هر یک به صورت جداگانه استفاده کنید که کاملا بستگی به کسب و کار و اهداف بازاریابی شما دارد.

منظور از انجام سئو روی سایت چیست؟

سئو مجموعه ای از اقدامات است که برای بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو انجام می شود. سئو جنبه های مختلفی دارد و باید به صورت داخلی و خارجی (on page – off page) روی سایت انجام شود تا محتوا های سایت شما بر اساس کلید واژه های مرتبط با کسب و کارتان در رتبه های برتر گوگل نمایش داده شوند.

منظور از انجام سئو روی سایت چیست؟

منظور از انجام تبلیغات در گوگل چیست؟

گوگل ادوردز یکی از سرویس های محبوب گوگل است که بیشتر درآمد گوگل از انجام این تبلیغات تامین می شود. شما برای انجام تبلیغات در گوگل هزینه را به صورت کلیکی پرداخت می کنید و در واقع هر مرتبه روی تبلیغ شما کلیک شود، از هزینه شما کسر می شود.

شما با استفاده از گوگل ادز می توانید تبلیغات خود را در بالا یا پایین صفحه نتایج موتور جستجو به نمایش در آورید که در کنار آن علامت AD نیز نمایش داده می شود.

منظور از انجام تبلیغات در گوگل چیست؟

مقایسه بین سئو و تبلیغات در گوگل

سوالی که ذهن بسیاری از صاحبان کسب و کار ها را به خود درگیر می کند، انتخاب بین سئو و تبلیغات در گوگل است. بهترین راهکاری که می توان ارائه داد استفاده ترکیبی از هر دوی این روش است که برند خودتان را در نتایج بالای صفحات موتور جستجو نگه دارید.

مقایسه بین سئو و تبلیغات در گوگل

1.مدت زمان نتیجه گیری از سئو و ادوردز:

برای مشاهده نتیجه حاصل از فرایند سئو در مقایسه با گوگل ادوردز می بایست زمان بیشتری را منتظر بمانید اما توجه داشته باشید که نتیجه حاصل از سئو در صورتی که کاملا اصولی انجام شده باشد، ماندگار تر است.

2.پرداخت هزینه برای دریافت ترافیک سایت از ادوردز:

در گوگل ادوردز برای وارد کردن ترافیک به سایت خود می بایست هزینه پرداخت کنید که به صورت کلیکی این هزینه محاسبه می شود. اما ترافیکی که از نتایج طبیعی در گوگل وارد سایت می شود، هیچ هزینه ای را برای صاحب سایت نخواهد داشت و کاملا رایگان است و شما تنها برای بهینه سازی سایت خود و دریافت جایگاه در صفحات برتر گوگل هزینه پرداخت کرده اید.

3.ادوردز مناسب برای کسب و کار های نوپا:

برخی صاحبان کسب و کار ها که رقبای بسیار قدرتمندی دارند، بهتر است از ادوردز استفاده کنند تا بتوانند سریع تر به نتیجه دلخواه خود برسند. در واقع یکی از مزایای گوگل ادز نسبت به سئو، دیدن سریع تر نتیجه دلخواه است که سبب می شود مقاصدی مانند فروش بیشتر، افزایش مشتری و درآمد بیشتر هر چه سریع تر به وجود آید.

اما صاحبان کسب و کار های نوپا باید توجه داشته باشند که کمپین هایی که در گوگل ادز ایجاد می کنند باید کاملا هدفمند باشند تا بتوانند سرمایه خود را کنترل کنند و نتیجه ای دلخواه را به دست آورند زیرا در غیر این صورت نتیجه ای عکس را شاهد خواهید بود و امکان از دست رفتن سرمایه شما بسیار زیاد می شود.

بیشتر بخوانید:

تبلیغات در گوگل را به دست افراد متخصص بسپارید.

4.کسب موفقیت طولانی مدت با انجام سئو روی سایت:

ادوردز نتیجه ای سریع را به شما نشان می دهد اما برای کسب موفقیت طولانی مدت انجام فرایند سئو و بهینه سازی روی سایت خود را نباید فراموش کنید. در واقع سئو و تولید محتوای ارزشمند در کنار یک دیگر می توانند موفقیت همیشگی و طولانی مدت شما را تضمین کنند.

بیشتر بخوانید:

استفاده همزمان از سئو و گوگل ادز

شما حتی در صورتی که رتبه خوبی در نتایج موتور جستجو گوگل دارید می توانید از ادوردز و سئو به صورت همزمان استفاده کنید تا بیشتر در معرض دید مخاطبان خود قرار گیرید. سنجیدن کمپین های تبلیغاتی می تواند برای شما بسیار سودمند باشد و به شما در برنامه ریزی طولانی مدت برای سایتتان کمک کند. بنابراین هر دوی این دو روش در کنار یک دیگر می تواند برای شما بسیار سودمند باشد.

استفاده همزمان از سئو و گوگل ادز