اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی پر طرفداری است که بیش از یک میلیار کاربر فعال ماهانه دارد. بنابراین توجه به سئو اینستاگرام و انجام تبلیغات در اینستاگرام می تواند به رونق کسب و کار و بهتر دیده شدن شما بین کاربران علاقه مند به حوزه کسب و کار شما کمک کند.

نکته جالب این است که سیستم جستجو در اینستاگرام مانند یک مینی گوگل رفتار می کند، بنابراین شما می توانید از روش های سئو و بهینه سازی وب سایت نیز استفاده کنید و به رشد ارگانیک اکانت اینستاگرام خود کمک کنید.

سئو اینستاگرام چگونه انجام می شود؟

برای بهینه سازی صفحه اینستاگرام و بالا بردن رنک پیج اینستاگرام خود می بایست نکاتی را در نظر داشته باشید:

1.توجه به پروفایل اینستاگرام:

بهینه سازی پروفایل از موارد بسیار مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید:

  • در انتخاب نام کاربری نهایت دقت را داشته باشید که با معنی باشد و به راحتی امکان جستجو داشته باشد.
  • برای تصویر پروفایل، بهتر است عکس برند خود را قرار دهید.
  • بهتر است پروفایل اینستای شما عمومی باشد.
  • بیو پروفایل را با دقت پر کنید و لینک قابل کلیکی را به اپ یا سایت خود قرار دهید.

2.قرار دادن کلید واژه های اصلی در نام کاربری و بیو:

با توجه به حوزه کسب و کار خود سعی کنید در نام کاربری از کلید واژه هایی استفاده کنید که کاربران آن را جستجو می کنند تا از این طریق پیج اینستای شما بتواند به عنوان نتایج برتر به نمایش در آید. سایر کلید واژه های مهم کسب و کار خود را در قسمت بیو پروفایل اینستاگرام خود قرار دهید تا احتمال دیده شدن صفحه خود را افزایش دهید. بنابراین سعی کنید کلمات کلیدی و مهم متناسب با کار خود را شناسایی کنید تا در معرض دید کاربران خود قرار بگیرید.

3.قرار دادن هشتگ و متن مناسب برای پست ها:

کاربران مختلف امکان دارد مستقیما و از طریق جستجوی کلمه هدف به دنبال صفحه مورد نظر خودشان باشند و همچنین امکان دارد از طریق هشتگ به پیج شما برسند. بنابراین هنگام نوشتن هشتگ برای پست های خود نهایت دقت را داشته باشید تا به جذب مخاطبان بیشتر به سمت خود کمک کنید.

به هنگام نوشتن متن برای تصاویر و ویدئو های خود که در اصطلاح به آن کپشن پست های اینستاگرامی گفته می شود نیز باید دقت کافی را داشته باشید. متن آن را به صورتی بنویسید که نظر دیگران را به خوبی جلب کند و همچنین در آن واژه های کلیدی را نیز قرار دهید تا الگوریتم های گوگل به پست شما توجه بیشتری کنند و احتمال نشان دادن صفحه شما در سرچ اینستاگرام افزایش پیدا کند.

قرار دادن هشتگ و متن مناسب برای پست های اینستا

4.قرار دادن ALT برای تصاویر:

برای این منظور که پست های شما در اینستاگرام جایگاه بهتری پیدا کنند، پیشنهاد می شود که برای تصاویر خود alt قرار دهید که به سئو پیج اینستاگرام خود کمک کنید. اگر متنی را در این بخش قرار ندهید، اینستا متنی را به عنوان پیش فرض قرار می دهد که پیشنهاد می شود این بخش توسط خودتان پر شود تا کلمات هدف شما در آن قرار گیرند.

5.عدم استفاده از روش های سئو سیاه:

الگوریتم های اینستاگرام بسیار قوی هستند و با کسانی که قوانین را زیر پا می گذارند به شدت برخورد می کنند. اگر شما محتوای دیگران را کپی کنید، از ربات استفاده کنید، تکرر بی رویه کلمه کلیدی داشته باشید و مانند این ها از نظر اینستاگرام سئو کلاه سیاه به حساب می آید و شما را جریمه خواهد کرد.

عدم به کار گیری سئو کلاه سیاه در اینستاگرام