اگر می خواهید کسب و کاری موفق در اینترنت داشته باشید، در ابتدا باید در انتخاب نام دامنه سایت خود نهایت دقت را داشته باشید زیرا نام دامنه یکی از بخش های اصلی و کلیدی وب سایت شما محسوب می شود.

دلیل اهمیت توجه به نام دامنه سایت چیست؟

اولین موردی که نظر کاربر را به خود جلب می کند، URL سایت شما است و می تواند به نوعی حس اعتماد را به سمت شما جلب کند.

اگر نام دامنه مناسبی داشته باشید می تواند روی سئو سایت شما نیز بسیار تاثیر گذار باشد. در نام دامنه سایت خود می توانید نام برند و یا عبارت کلیدی اصلی وب سایت خود که موضوع اصلی سایت شما است را قرار دهید و به برند سازی کسب و کار و بهبود سئو سایت خود کمک کنید.

اهمیت توجه به نام دامنه سایت

چگونه بهترین نام را برای دامنه سایت خود انتخاب کنیم؟

در ادامه اصول انتخاب نام دامنه مناسب را برای شما بیان خواهیم کردیم که با در نظر داشتن آن ها می توانید مناسب ترین انتخاب را برای دامنه وب سایت خود داشته باشید.

1.انتخاب پسوند دامنه مناسب برای سایت:

اولین نکته در انتخاب نام دامنه برای وب سایت، توجه به پسوند دامنه است. شما می توانید پسوند های com ،org ،net ،ir و … را با توجه به کسب و کار خود انتخاب کنید.

پسوند دامنه ای که امروزه بیشتر از آن استفاده می شود com. است که از مورد استقبال ترین پسوند دامنه سایت در جهان است. پسوند می تواند روی سئو وب سایت شما تاثیر گذار باشد اما تاثیر آن به حدی نیست که بتوان گفت برای مثال تنها سایتی موفق است که از دامنه دات کام استفاده کرده است.

  • com.: مخفف commercial به معنای تجاری است.
  • net.: مخفف network به معنی شبکه است.
  • org.: مخفف organization به معنی سازمان است.
  • info.: مخفف information به معنی اطلاعات است.
  • gov.: مخفف government به معنی دولت است.
  • edu.: مخفف education به معنی آموختن دانش است.

پسوند های مختلفی را می توان برای وب سایت انتخاب کرد سعی کنید پسوند دامنه را باید با توجه به حوزه کاری خود انتخاب کنید.

2.کوتاه و گویا بودن نام دامنه وب سایت:

برای آن که به سئو سایت خود نیز کمک کنید می بایست حتما نام دامنه خود را کوتاه و گویا انتخاب کنید. نام دامنه می تواند بین 6 تا 14 کاراکتر باشد. توجه داشته باشید که نام انتخابی شما باید به راحتی تلفظ و اسپل شود و بازدیدکنندگان بتوانند به سادگی نام دامنه را تایپ کنند.

3.عدم استفاده از خط فاصله و عدد در نام دامنه سایت:

وجود خط فاصله و عدد در نام دامنه سبب عدم تلفظ و تایپ راحت برای کاربران می شود. بنابراین سعی کنید از وجود عدد و خط فاصله در نام دامنه وب سایت خود خودداری کنید و نام را به طریقی انتخاب کنید که به سادگی در ذهن ها بماند.

انتخاب بهترین نام برای دامنه وب سایت

آیا ابزاری برای انتخاب بهترین نام دامنه سایت وجود دارد؟

بله. ابزار های مختلفی برای انتخاب مناسب ترین نام دامنه برای وب سایت ها وجود دارد که شما تنها یک کلمه مد نظر خود را ارائه می دهید و مجموعه ای از ایده های مختلف و مناسب را دریافت می کنید. برای آن که بتوانید به چنین ابزار هایی دسترسی داشته باشید کافیست در گوگل عبارت domain name generator را جستجو کنید و از بین نام های دامنه که به شما پیشنهاد می شود، مناسب ترین را انتخاب کنید.