امروزه هر کسب و کاری چه بزرگ باشد و چه کوچک در فضای مجازی حضور دارد. تمامی مشاغل برای دیده شدن و کسب رتبه در نتایج برتر موتور جستجویی مانند گوگل با یک دیگر رقابت می کنند تا بتوانند به افزایش درآمد خود کمک کنند.

کسب رتبه در نتایج برتر گوگل نیازمند انجام کار های مختلفی است تا استاندارد های لازم روی سایت به صورت داخلی و خارجی پیاده سازی شود و بتوانید از رقبای خود پیشی بگیرید و خود را در معرض دید مشتریان خود قرار دهید.

برای رقابت با شرکت های بزرگ چه نکاتی جهت بهبود سئو باید رعایت شود؟

اگر کسب و کار شما نوپا است و می خواهید با رقبای بزرگ خود وارد میدان رقابت شوید، می بایست نکات مختلفی را در نظر داشته باشید تا بتوانید در این میدان رقابت پیروز شوید.

1.در فضای اینترنت در یک زمینه ای که کاملا در آن تخصصص دارید، فعالیت کنید:

بسیاری از افراد تصور می کنند که برای بهتر دیده شدن باید بسیاری از خدمات زمینه های تخصصی را در سایت خود قرار دهند. اما این تصور اشتباه است و شما در صورتی که در یک زمینه خاص تمرکز کنید و خدمات مربوط به آن را ارائه دهید، می توانید به موفقیت بالا تری دست پیدا کنید. با شروع کار به این صورت می توانید به مرور کار خود را گسترش داده و موفقیت های بیشتری را کسب کنید.

فعالیت در زمینه تخصصی در گوگل

2.در ابتدا کلید واژه های طولانی تر را انتخاب کنید:

کلید واژه های طولانی، عبارت های بلندی هستند که کاربران در گوگل سرچ می کنند. کسب جایگاه در چنین کلید واژه های طولانی به نسبت کلید واژه های کوتاه و محبوب تر به مراتب آسان تر است. این عبارات ترافیک کم تری را وارد سایت شما می کنند اما یک استراتژی بسیار مناسب و هدفمند برای کسب و کار های نوپا و کوچک است.

برای انتخاب کلمه کلیدی در حوزه کسب و کار خود می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید که یکی از این روش ها استفاده از الکسا است که در مقاله ای به صورت مجزا تمامی نکات و طریقه استفاده به صورت کامل توضیح شده است. از اکانت الکسا برای انتخاب کلمه کلیدی استفاده کنید و در ابتدا کلمات کم رقابت تر را انتخاب کنید تا بتوانید به موفقیت های بالا تری دست یابید.

بیشتر بخوانید:

انتخاب کلید واژه طولانی

3.در شبکه های اجتماعی فعالیت کنید:

سعی کنید کسب و کار خود را بیشتر در معرض دید کاربران خود قرار دهید که برای این منظور می بایست حضور خود در شبکه های اجتماعی را فعال تر کنید. به هر میزان که با کاربران خود در رسانه های اجتماعی رابطه بیشتری برقرار کنید، شناخته تر خواهید شد و به مرور ترافیک سایت شما افزایش پیدا می کند و می توانید انتظار کسب جایگاه بالا تر در نتایج گوگل را داشته باشید.

فعالیت در شبکه های اجتماعی

4.محتوا های ارزشمندی را تولید کنید:

در سایت شما باید محتوا های ارزشمند و با کیفیت وجود داشته باشد که علاوه بر ارائه اطلاعات، تمامی نیاز های کاربران و سوال های احتمالی آن ها را شامل شود. این که صرفا محتوا هایی در سایت شما قرار داشته باشد کافی نیست و باید استراتژی تولید محتوا در آن به خوبی رعایت شده باشد. ادزر در تولید محتوای با کیفیت برای وب سایتتان به شما کمک می کند.

بیشتر بخوانید:

نوشتن متن با کیفیت در سایت

نتیجه گیری:

برای دیده شدن در گوگل توسط مشتریان خود، در ابتدا زمینه تخصصی خود را محدود کنید، کلید واژه های آسان تر و طولانی تری را انتخاب کنید، خود را در شبکه های اجتماعی در معرض دید دیگران قرار دهید و در سایت خود اقدام به تولید محتوای با کیفیت کنید.

با رعایت تمامی این نکات می توانید با رقیب های بزرگ و قدرتمند خود رقابت کنید و به مرور حتی جایگاه آن ها را به دست آورید.