موضوع تاثیر تبلیغات گوگل در نتایج جستجو نظرات متفاوتی وجود دارد. افراد زیادی هستند که همیشه برای انتخاب بین google ads، سئو و یا هر دو مردد هستند اما در این مقاله از ادزر قصد داریم شما را با تاثیر متقابل سئو و تبلیغات گوگل بر یک دیگر آشنا کنیم.

تاثیر غیر مستقیم تبلیغات گوگل بر سئو سایت

تبلیغاتی که در گوگل قرار داده می شوند، سیگنالی مستقیم جهت رتبه بندی سایت در گوگل محسوب نمی شوند اما تا حدودی به صورت غیر مستقیم می توانند روی سئوی یک وب سایت تاثیر بگذارند که در ادامه دلایل این گفته را بیان خواهیم کرد.

1. کلمات کلیدی مناسب تری را برای سئوی سایت می توان پیدا کرد:

زمانی که قصد استفاده از گوگل ادز را دارید، ابزاری به نام google keyword planner در اختیار شما قرار داده می شود که به کمک آن می توانید کلمات کلیدی متناسب با حوزه کسب و کار خود را بیابید. به کمک اکانت گوگل کیورد پلنر می توانید واژه های مناسب انتخاب کنید و استراتژی مناسبی را برای تولید محتوای وب سایت خود در نظر بگیرید.

انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای تعیین استراتژی های محتوایی

2.اشتراک گذاری لینک های سایت شما افزایش پیدا می کند:

هنگامی که کاربری با جستجو کلمه کلیدی مد نظر خود روی تبلیغ وب سایت شما کلیک می کند، در صورتی که به محتوای سایت علاقه مند باشد، اقدام به اشتراک گذاری مطالب آن در شبکه های اجتماعی می کند که این کار سبب می شود لینک سایت شما در شبکه های اجتماعی قرار بگیرد که به برند سازی و افزایش اعتبار سایت کمک بسیار زیادی می کند.

به اشتراک گذاشته شدن لینک سایت در شبکه های اجتماعی توسط افراد مختلف و کلیک شدن روی آن، ترافیک وب سایت افزایش و وضعیت سئو بهبود می یابد.

اشتراک گذاری سایت در شبکه های اجتماعی

3.جستجوی نام برند کسب و کار افزایش پیدا می کند:

به دلیل آن که سایت شما در صدر نتایج دیده می شود، می تواند نام برند کسب و کار شما را در میان کاربران علاقه مند به حوزه کاری شما به ثبت برساند. همین موضوع سبب می شود که کاربران در جستجو هایشان از نام تجاری شما استفاده کنند و حتی آدرس وب سایت شما را به صورت مستقیم در آدرس مرورگر وارد کنند که تمامی این موارد سایت شما را تبدیل به سایتی معتبر در نظر گوگل می کند.

به صورت کلی یکی از مهم ترین تاثیرات غیر مستقیمی که تبلیغ گوگل بر سئو می گذارد این است که نام برند میان کاربران شناخته تر می شود و تاثیری مثبت بر رتبه و جایگاه سایت می گذارد.

شناخته شدن برند کسب و کار
سخن آخر:

تبلیغات گوگل تاثیری مستقیم بر سئوی سایت ندارد و به رتبه بندی سایت شما در نتایج جستجو طبیعی به صورت مستقیم اثری نمی گذارد اما همان طور که در این مقاله به آن اشاره شد تبلیغات گوگل می تواند به صورت غیر مستقیم تاثیر های زیادی روی بهبود وضعیت سایت بگذارد.

به صورت کلی پیشنهاد ادزر به شما این است که کمپین های تبلیغاتی با کیفیتی را برای سایت خود راه اندازی کنید و همچنین تمامی اصول سئو را نیز روی وب سایت پیاده سازی کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید و در رتبه های برتر گوگل قرار بگیرید.