ویژگی های رابط کاربری جدید ادوردز و امکانات و ویژگی های جدیدی که به بازاریابان پیشنهاد می شود. گوگل خواسته کار کردن با فضای کاربری جدید را بیاموزند زیرا از پیچیدگی های نسخه قبل کاسته شده است. در ادامه ادزر شما را با خصوصیات این رابط کاربری جدید آشنا خواهیم کرد.

رابط کاربری جدید گوگل ادز و امکانات

سیستم گزارش گیری پیشرفته

برای بررسی کلماتی که کمپین شما توسط آن ها در نتایج جستجو نمایش داده شده اند، می توانید از n-gram که در زبانه words در جعبه search در بخش overview قرار داده شده است، استفاده کنید که بهترین و بد ترین کوئری های جستجو تبلیغات گوگل شما را نمایش می دهد.

در این بخش کلمات مختلفی را مشاهده می کنید که به هر میزان که خطوط کنار آن ها تیره تر باشد، به معنی تاثیر بیشتر آن کلمه است. برای مشاهده تعداد نمایش، تعداد کلیک ها، نرخ تبدیل و به صورت کلی برای تحلیل هر کلمه… می توانید اشاره گر موس را روی یکی از کلمات دلخواه خود قرار دهید.

در سیستم گزارش گیری ادوردز می توانید هزینه ها، پرداخت به ازای هر کلیک، بازدهی تبلیغات گوگل در طول شبانه روز و مانند این موارد را بسیار راحت تر بررسی کنید.

سیستم گزارش گیری پیشرفته گوگل ادز

وجود افزونه ارتقا

از Promotion extension برای برجسته کردن برخی از پیشنهادات خود در نتایج جستجو می توانید استفاده کنید و همچنین می توانید در تبلیغ متنی خود، لینک نیز قرار دهید در نتیجه استفاده از این افزونه تبلیغ شما را با کیفیت تر خواهد کرد.

تنظیمات پیشرفته

تنظیمات پیشرفته ای در رابط کاربری گوگل ادز وجود دارد مانند اضافه کردن افزونه تماس call extension یا تماس کمپینی call-only campaign که با استفاده از آن می توانید تبلیغات خود را برای جستجو های موبایل بهینه تر کنید. در نتیجه bid adjustments ادوردز بسیار بهبود یافته است و کار کردن با آن نیز بسیار راحت تر شده است.

صفحه مخاطبان

در رابط کاربری جدید target and bid به targeting و bid only به observations تغییر کرده است که این موارد از جمله اصطلاحات جدیدی است که برای انتخاب مخاطب هدف می توانید از آن استفاده کنید و همچنین به بهینه سازی مخاطبان طبق اهداف خود بپردازید.

وجود شاخص درآمد در جستجو ها

در رابط کاربری قدیمی گوگل ادز برای بررسی اهداف مالی می توانستید از موقعیت مکانی location targeting استفاده کنید اما در رابط کاربری جدید ادوردز زبانه demographics قرار داده شده است که گزارش های مالی و هدف گیری هایی را از household income به نمایش می گذارد و به راحتی می توانید وضعیت مالی کمپین های خود را زیر نظر بگیرید.

بررسی عملکرد صفحه فرود و آپلود میزان تراکنش های فروشگاه

برای بهبود بخشیدن عملکرد تبلیغ و تجربه کاربری صفحات فرود در رابط کاربری جدید قادر هستید که آمار و عملکرد بخش های مختلف از صفحه لندینگ خود را مشاهده کنید.

فروشندگان آنلاین از طریق نرم افزار واسط third party و یا به صورت مستقیم می توانند تراکنش های فروشگاه خود را به ادوردز منتقل کنند.